چرا نباید از قالب های پریمیم رایگان وردپرس استفاده کرد؟

دیدگاه

آموزش وردپرس

چرا قالب های هک شده و رایگان ورد پرس برای استفاده مناسب نیستند؟

مطمئنا شما بازدید  کننده عزیز که در حال مطالعه این مقاله هستید با سیستم مدیریت محتوای ورد پرس ( wordpress ) آشنایی کامل دارید و همچنین آشنایی کافی با قالب های رایگان ( Free ) و پریمیم ( Premium ) ورد پرس و ویژگی های آن ها دارید.

مطمئنا اکثر شما دوستان می دانید که برای ساختن یک قالب پریمیم در ورد پرس نیاز به نوشتن کد های زیادی است به عبارتی نویسنده یا نویسندگان یک قالب پریمیم ورد پرس باید زمان زیادی را برای ایجاد یک چنین قالبی صرف نمایند.

با یک جستجوی ساده در گوگل شما می توانید سایت های زیادی را پیدا کنید که قالب های پریمیم ورد پرس را به صورت رایگان و مجانی در اختیار کاربران قرار میدهند بسیاری از افراد به خصوص کاربرانی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیتی نداشته اند و صرفا قصد راه اندازی یک وب سایت با پرداخت کمترین هزینه ها را دارند به راحتی و بدون توجه به هیچ جنبه دیگری از این قالب ها استفاده می کنند.

شخصی که قصد راه اندازی یک وب سایت را دارد می تواند در صدد معرفی شرکت، محصولات و یا حتی صرفا یک وبلاگ را داشته باشد و همه ما از این کار هدف نهایی کسب درآمد را دنبال می کنیم که برای کسب درآمد باید در زمینه های مختلفی مخارجی را نیز پرداخت کنیم این مخارج می توانند شامل:

 • یک سیستم کامپیوتری با عمل کرد مناسب که این بخش معمولا در دسترس ما قرار دارد
 • یک اینترنت با سرعت معقول و مناسب
 • داشتن یک دامنه و هاست مناسب با نیاز
 • قالب سایت ورد پرس و هزینه های مربوط به شخصی سازی آن
 • هزینه های مربوط به سئو SEO Optimization

در صورتی که شما خود در زمینه های مختلف طراحی وب سایت تخصص داشته باشید برخی از موارد بالا را با استفاده از دانش خود ایجاد و مدیریت می کنید، در صورتی که هزینه وقت را هم به حساب نیاوریم از جمله مواردی که خود کاربر می تواند انجام دهد می توانیم به “طراحی قالب اختصاصی” و “مدیریت سئو” اشاره کنیم و در صورتی که شما خود چنین توانایی هایی را نداشته باشید باید هزینه هایی را از حداقل ۳۰۰ هزار تومان تا حداکثر ۳ میلیون تومان را متقبل شوید البته بسته به نیاز خود و میزان اختصاصی بودن این وب سایت این هزینه پرداخت و محاسبه می شود.

که شاید در بلند مدت این هزینه ها با توجه به درآمدی که یک وب سایت می تواند به دست آورد ناچیز به حساب آید.

البته شناخت کافی از شخصی که قصد طراحی وب سایت را برای شما دارد هم خود ملاک مهمی می باشد زیرا ممکن است شخص هزینه یک وب سایت اختصاصی را از شما دریافت کند و با اعمال کمی تغییر در یک قالب هک شده آن را به شما به فروش برساند و به دلیل جذابیت بالا شما هم توجهی به این مسئله نکنید چرا که آن شخص این قالب را در مقابل کارایی آن نسبتا به شما ارزان فروخته است و شما هم به دلیل پرداخت کم هزینه خوشحال و غافل از اینکه این یک قالب پریمیم هک شده است.

از جمله مشکلات متعددی که یک قالب وردپرس هک شده می تواند به ارمغان داشته باشد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هاست شما امکان دارد که اکانت شما را مسدود کند البته این امر در کشور ما به دلیل نبودن قانون کپی و رایت کمتر اتفاق می افتد
 • وب سایت شما ممکن است در کنترل یک کاربر ادمین مخفی باشد
 • نرم افزار های و افزونه های شناسایی ویروس و بد افزار وب سایت شما را بلاک و مسدود کنند
 • نرم افزار جستجوی گوگل سایت شما را در لیست سیاه خود قرار دهد.
 • نرم افزار جستجوی گوگل سایت شما را از میان جستجوها به کلی حذف کند.
 • عدم وجود پشتیبانی و ارائه خدمات از سوی طراح اصلی قالب
 • امنیت پایین و در معرض افشا برای هکرها بودن به عبارتی وجود حفره هایی برای نفوذ به سیستم از طریق قالب

چرا باید تجارت خود را فدای پرداخت کمتر برای داشتن یک وب سایت کنیم؟

با توجه به درآمد های چند میلیونی شرکت ها به صورت ماهانه در تفکر پرداخت کمترین هزینه برای داشتن یک وب سایت کامل و تخصصی امری به دور از عقل می باشد. چرا که پیش آمدن هر گونه مشکل در وب سایت شما نشانه ضعف مدیریت و کوچک جلوه داده شدن تجارت شما خواهد بود.

با توجه به موارد بالا چه کار باید کرد؟

یک ضرب المثل معروف است که می گوید ” هر چقدر پول بدی آش می خوری ” شما هم اگر به دنبال داشتن یک وب سایت کامل هستید به جای اینکه دنبال پرداخت هزینه کمتر باشید به دنبال طراحی و توسعه خوب و با کیفیت و امن باشید.

شاید سایت های زیادی وجود داشته باشند که در اثر رقابت بین افراد هر شخص قیمت پایین تری را مطرح می کند تا او بتواند سایت را طراحی و درآمدی داشته باشد به نظر شما آن شخص چرا باید بیشتر از آن مبلغی که شما به او پرداخت می کنید برای کار شما و برای وب سایت شما وقت گذاشته و ارزشی قائل باشد چرا که این افراد بدون توجه به اهمیت تجارت شما درصدد کسب درآمد هستند و پس از پایان کار شما از هر گونه مسئولیتی شانه خالی خواهند کرد.

 

حال شما قبل از استفاده از هر قالب پریمیم هک شده رایگان و یا پرداخت هزینه کم برای داشتن یک وب سایت عالی این سوال را از خودتتان بپرسید که آیا کار و تجارت من ارزش چنین عملکرد و ریسکی را دارد یا خیر؟

شما می توانید برای طراحی وب سایت خود از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید

Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Facebook0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *