چرا نیاز به طراحی وب سایت ریسپانسیو داریم؟

دیدگاه

آموزش آموزش طراحی سایت

دلایل کلی که وب سایت شما باید واکنشگرا ( ریسپانسیو ) باشد

شاید شنیدن این مسئله که ” طی سال های اخیر استفاده از اینترنت از طریق دستگاه های همراه، موبایل ها، تبلت ها و … افزایش پیدا کرده است ” تعجب خاصی نداشته باشد و شاید خود شما یکی از افرادی باشید که روزانه ساعت ها از طریق موبایل و یا دستگاه های همراه به جستجو در اینترنت می پردازید.
مطالعات نشان می دهد که در سال ۲۰۱۵ بیش از ۸۰ درصد کاربران اینترنت از موبایل استفاده می کنند و

متاسفانه بیشتر شرکت ها و سازمان ها، سایت خود را برای این دسته از کاربران به روز رسانی نکرده اند و این مسئله می تواند موجب کاهش رضایت کاربران و فرصت های جدید شود.
تفاوت بین طراحی سایت موبایلی و ریسپانسیو
یکی از تفاوت های ما بین سایت موبایلی و ریسپانسیو دراین است که شما برای داشتن یک سایت موبایلی نیاز به طراحی یک سایت جداگانه با یک دامنه یا زیردامنه جداگانه خواهید داشت به عبارتی طراح وب سایت شما باید یک سایت برای کاربران دسکتاپ و یک سایت دیگر برای کاربران موبایل طراحی و ایجاد کند اما در طراحی ریسپانسیو شما فقط یک وب سایت طراحی می کنید که قابل نمایش در دستگاه های رومیزی و قابل حمل، در هر سایزی می باشد. طبیعی است که طراحی یک وب سایت، به جای دو وب سایت موجب صرفه جویی در زمان و هزینه شما می شود.

برخی از دلایلی که شما به داشتن یک وب سایت واکنشگرا ( ریسپانسیو ) نیاز دارید:

گسترش روز افزون استفاده از موبایل

همان طور که در بالا هم بیان شد یکی از دلایل واضح ریسپانسیو بودن یک وب سایت افزایش روز افزون استفاده از موبایل ها و دستگاه های همراه می باشد در مطلب stats from smart insights توضیحاتی در مورد اینکه چرا نباید داشتن یک وب سایت قابل نمایش در موبایل را نادیده گرفت، داده شده است.

نیاز اکید به تجربه کاربری مثبت

بررسی ها نشان می دهد که اگر کاربری از طریق موبایل وب سایت شما را بازدید کند و به دلایل سختی کار با آن از طریق موبایل و یا اینکه توانایی پیدا کردن مطلبی که به دنبال آن است را نداشته باشد، ۶۱% درصد این افراد فورا سایت شما را ترک کرده و دنبال مطلب خود در دیگر سایت ها خواهند بود.
به دنبال مطلب بیان شده می توان این را نیز اضافه کرد که ۶۷% کاربرانی که تجربه کاربری خوب و مثبتی در سایت شما از طریق موبایل و دستگاه های همراه داشته اند، محصول خود را از طریق سایت شما خریداری کنند.

ترجیح طراحی واکنشگرا ( ریسپانسیو ) برای سئو ( SEO )

در سال ۲۰۱۲ گوگل اعلام کرد که موتور جستجوی این شرکت قالب های ریسپانسیو را بر سایت جداگانه برای موبایل ترجیح میدهد و دلیل آن هم این است که crawler های گوگل بهتر می توانند یک آدرس مستقل را به جای دو آدرس برای یک مطلب تحلیل و بررسی کنند.
به طور کلی نگه داری و بهینه سازی یک وب سایت بهتر از دو وب سایت می باشد.

کلید اصلی، سرعت واکنشگرایی است

کلید اصلی در وب سایت های واکنشگرا سرعت واکنشگرایی و تطابق پذیری با نوع دستگاه می باشد هر چقدر کاربر انتظار بیشتری برای لود یک صفحه و تطبیق پذیری آن بکشد شانس خروج فوری آن از وب سایت بیشتر است
در صورتی که وب سایت شما واکنشگرا است می توانید از طریق ابزار تعیین سرعت واکنشگرایی، کارایی آن را بررسی کنید.

وب سایت های واکنشگرا پاسخگوی دستگاه های آینده

مطمئنا در آینده نزدیک دستگاه های متعدد و به روز که درگذشته در بازار موجود نبوده اند وارد بازار خواهند شد که می توان به وسیله آنها در فضای اینترنت به جستجو پرداخت. در صورتی که ما سایت خود را برای یک دستگاه خاص مثلا کامپیوترهای رومیزی طراحی کرده نه براساس صفحه نمایش، با آمدن این دستگاه ها، نمایش وب سایت شما با مشکل مواجه می شود.
طراحی واکنشگرا این امکان را برای شما فرآهم می کند که وب سایت شما در دیگر دستگاه ها ( تلویزیون ها، ساعت و … ) به زیبایی و درستی نمایش داده شود. که نتیجه آن عدم نیاز به پرداخت هزینه های اضافی مربوط به حمایت از یک دستگاه خاص می باشد.

با توجه به مطالب بیان شده داشتن یک وب سایت واکنشگرا موجب افزایش رضایت کاربران، بهینه سازی ( SEO ) راحت تر وب سایت و همچنین سازگاری مناسب با دستگاه هایی که در آینده وارد بازار می شوند را شامل خواهد شد.

تبدیل وب سایت به وب سایت واکنشگرا ( ریسپانسیو )، مدرن و زیبا

Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Facebook0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *